Вишиваний рушник «Райський птах у ружах» з мереживом

Нещодавно з’ясувала, що моя свекруха, Галина Михайлівна Павленко (у дівоцтві — Богдан), ще до заміжжя любила вишивати. Я знайшла великий пакет з її вишиваними роботами, а також роботами її матері, бабусі (а може й прабабусі). Тож буду час від часу ці роботи вам показувати. Бо вони мене вельми тішать, так, наче я раптово стала спадкоємицею скарбу. Сподіваюсь, потішать і вас.

Ще хочу кілька слів сказати, про маму мого чоловіка. Вона родом з села Москаленки Чорнобаївського району Черкаської області. Після закінчення медичного факультету Ужгородського університету більше сорока років працювала дільничим терапевтом у м. Черкаси. Ось півроку як вона не працює, їй вже 69 років. Хай їй бог дає сили та здоров’я жити і радіти життю.

До вашої уваги рушник «Райський птах у ружах».

Техніка вишивки — художня гладь. Мереживо в’язане гачком.

Розмір рушника — 260 х 38 см. Розмір мережива з кожної сторони — 15 х38 см.

Ось такий мотив вишитий з обох кінців рушника. Птахи, як відомо, символізують людські душі, троянди — сонце. Цей райський птах, можливо, є павою жар-птиці, яка несе в собі сонячну енергію, і тому символізує теплоту сімейного життя. Проте, я не дуже добре на тому знаюся, тож, якщо у вас є інша думка — прошу мені писати, буду вдячна.

Більш детально плетене мереживо з трояндами:

Більш детально нижня частина вишивки ( її розмір — 11 х 36 см):

 Детально верхня частина вишивки (її розмір — 30 х 36 см):

Ось такий чарівний рушник. Сподіваюсь, він вам сподобався.

P.S. Будь-яке використання матеріалів цієї статті можливе лише зі згоди автора і з посиланням на цей блог.
 

Яскрава геометрія

Деякий час назад вишила ось таку …м-м-м… яскраву і об’ємну геометрію:

 

Розмір — 30х30 см. Техніка вишивки — «звичайний хрестик».

Задумувала як наволочку для диванної подушки. А коли зробила, вирішила, що буде така абстрактна картина. Ще не підібрала до неї «оправу», бо ніяк не дійду до багетної майстерні. Зроблю — покажу.

Сам візерунок, здається, знайшла в старенькому польському журналі, який безслідно щез. На «Ручной работе» попросила у рукодільниць схему і ключ до цієї роботи, які Вам і пропоную (вони, мабуть, з журналу «Burda»).